Wstęp     Systemy alarmowe   Monitoring kamerami   Telewizja Na Kartę   Informatyka   Dom inteligentny   Kontakt 
eMPi Systemy Alarmowe i Informatyka Mirosław Piasecki
CYFROWA JAKOŚĆ nawet na starym telewizorze to nowa jakość - to oferta TELEWIZJI Z SATELITY
eMPi Systemy Alarmowe i Informatyka Mirosław Piasecki

mgr inż. Mirosław Cz. Piasecki
NIP 546-107-02-31
REGON 200208438
adres: 19-101 Mońki
ul. Wojska Polskiego 38 m 13
tel: 085 7163408 lub
tel. kom. 518470346
e-mail: mirek.piasecki@interia.pl
Nr rachunku: 42 1020 1332 0000 1102 0139 4832
     
  Oferuję sprzedaż niezbędnych elementów z montażem i uruchomieniem telewizji satelitarnej lub naziemnej   
 

 mirek.piasecki@interia.pl jest adresem poczty i miejscem, w którym możesz przekazać swoje zamówienie i potrzeby w zakresie telewizji satelitarnej, naziemnej lub innej mojej działalności na terenie województa podlaskiego.

Krótki opis elementów telewizji satelitarnej:

- Tuner (dekoder) - inaczej odbiornik satelitarny (DVB-S) lub telewizji naziemnej (DVB-T), część główna systemu, tu zbiegają się kable od anteny i do telewizora, to miejsce do włożenia karty. Są tunery mające wejścia pozwalające podłączyć sygnał telewizji naziemnej i satelitarnej.
- Karta ID - Karta podobna do bankomatowej lub SIM, wkładana do tunera, identyfikująca klienta i zezwalająca na odkodowanie sygnału.
- Czasza - antena satelitarna w kształcie wklęsłego koła lub elipsy, najczęściej offsetowa (stalowa lub aluminiowa) o średnicy od 65cm do 180cm - zbiera sygnał od satelity
- Konwerter LNB - urządzenie mocowane z przodu czaszy, które dzięki koncentracji fali odbitej od czaszy przekształca sygnał satelitarny na niskie częstotliwości dekodowane przez tuner.
- Łącznik zezowy - uchwyt dla dwóch konwerterów pozwalający na odbiór sygnału z 2 satelitów; występuje w rozbudowanych, nie najprostszych systemach satelitarnych.
- Złącze SCART (EURO) - złącze niezbędne w telewizorze do połączenia z tunerem,
- Inne - kable, końcówki, przełączniki, zwrotnice, gniazda do połączenia powyższych urządzeń.
 
"Telewizja Na Kartę Smart HD+" - bez umowy, bez abonamentu, płacisz kiedy chcesz, prosta jak telefon komórkowy na kartę! Jak zaplanować, co kupić, by mieć telewizję cyfrową? Kto powinien o tym pomyśleć?
Odbiorcy telewizji którzy mają tradycyjną antenę na dachu własnego domu powinni korzystać z telewizji naziemnej bez dodatkowych obciążeń abonamentowych.
Możesz już dziś odbierać
lepszy, cyfrowy sygnał. Doradzę co ci trzeba i za ile oraz wykonam usługę byś już dziś był zadowolony z odbioru cyfrowej telewizji. Będziesz odbierać już 14 lub więcej kanałów w wyższej jakości. Coraz częściej już panoramiczny (tylko stare filmy będą sztucznie pogrubiały aktorów). Wystarczy jednak, aby wtedy na pilocie wybrać przycisk "wide" aby skorygować tą wadę.

Nowa, cyfrowa jakość jest nadawana na programach:
TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVP Info, TVN, Polsat, TV4, TV Sport, TVN7 z anten w Krynicach i Białegostoku (jeśli mieszkasz w okolicy).

Nowe telewizory z wewnętrznym tunerem DVB-T lub zewnętrzny tuner DVB-T to nie jedyna możliwoœć uzyskania programów telewizyjnych. Posiadając starą instalację po rezygnacji coraz bardziej drożejących abonamentów platformy NC+ lub POLSAT mogą wybrać telewizję satelitarną i tuner DVB-S oraz Telewizję na Kartę Smart HD+(opłata 20 zł na cały rok). Posiadając tuner HD (teraz już tylko ta wersja jest dostępna przy zakupie nowych urządzeń) można odbierać telewizję naziemną o jeszcze większej "ostrości", a już TVP1 i TVP2 nadają programy w takiej podwyższonej jakości.

Szerszą ofertę programową mają telewizje satelitarne oparte o dużych dystrybutorów - jak NC+, czy POLSAT i związanie z abonamentami za usługi i sprzęt. Ich wadą jest przesyłka kurierem, dzięki której często użytkownik nie wie co ma z tym zrobić, jak to wszystko ustawić, by działało. Pomogę ustawić i przeszkolę w obsłudze. Jeśli czasza nie jest zamontowana doradzę miejsce instalacji na zewnątrz budynku. Wiele nieporozumień jest w sytuacji gdy w domu jest więcej niż 1 telewizor. Proszę pamiętać, by poinformować mnie na ilu odbiornikach chcemy tv oglądać. Doradzam budowę, układam kable instalacji telewizyjnej w nowych budynkach.

Wypisz ankietę (zakładka "kontakt"), a odpiszę na maila co musisz kupić, albo co mogę kupić ja i wykonując usługę zapewnię ci byś miał tanio dobrą jakościowo telewizję (na miarę wydanych pieniędzy) lub zgłoś się do mnie. Doradzę.


e-mail mirek.piasecki@interia.pl tel.518470346

"Telewizja Na Kartę SMART HD+"
to karta Telewizji na Kartę na 1 miesiąc - kosztuje 47 zł, a tuner (dekoder) z kartą na jeden miesiąc już od 169zł. Karta daje dostęp do 40 programów w tym conajmniej 8 programów w podwyższonej jakości (HD) oraz setki niekodowanych z satelity HotBird. Do właściwego odbioru obrazu jakości HD niezbędny jest telewizor "ready HD", ale starsze odbiorniki programy te będą wyświetlały - tyle, że w swojej maksymalnej analogowej rozdzielczości. Kanały HD
BEZ OPŁAT: TVN, TVN7, TVP1, TVP2, Polsat. Od 15zł miesięcznie w wersji HD oglądać można także TVN Turbo, TVN Style, TVN24. Cena montażu zestawu wraz z czaszą, konwerterem i niezbędnymi elementami do instniejącego odbiornika TV (niezbędne złącze EURO/SCART) od 300 zł

Możliwe jest też kupienie karty ID z pakietem Multi+ do oferty Smart HD+ (programy HD: Ale kino, Planete, Kuchnia, Domo, MiniMini, Teletoon, Hyper, Nsport).
Jest wiele nieporozumień wywołanych przez posiadanie różnych dekoderów i kart ID. Wspomina się o sparowanych dekoderach z kartą ID (czarnych z logo NC+) - co oznacza, że dekoder jest kupiony jako nowy zestaw. Ta sparowana wersja pozwala na oglądanie największej ilości polskojęzycznych programów. Łączenie starych kart ID z najnowszym dekoderem lub starych dekoderów z najnowszą kartą ID nie pozwoli na oglądnięcie wszystkich programów (conajmniej jednak te wymienione wyżej).

Jedną z funkcji dekoderów NC+ jest możliwość jego połączenia z siecią LAN (wewnętrzną w domu) i można wtedy zyskać dostęp do: kolekcji netVOD+, serwisów: Portal+, Gry, Radio+, Music+ Wimp i nc+go i nic więcej (nie ma dostępu do dowolnej strony z internetu).