Wstęp     Systemy alarmowe   Monitoring kamerami   Telewizja Na Kartę   Informatyka   Dom inteligentny   Kontakt 
eMPi Systemy Alarmowe i Informatyka Mirosław Piasecki
eMPi Systemy Alarmowe i Informatyka Mirosław Piasecki

mgr inż. Mirosław Cz. Piasecki
NIP 546-107-02-31
REGON 200208438
adres: 19-101 Mońki
ul. Wojska Polskiego 38 m 13
tel: 085 7163408 lub
tel. kom. 518470346
e-mail: mirek.piasecki@interia.pl
Nr rachunku: 42 1020 1332 0000 1102 0139 4832
     
  21 lat doświadczeń w systemach alarmowych   
 
Krótki opis elementów systemów alarmowych:

- Centrala alarmowa - część główna systemu, użytkownik może o niej nic nie wiedzieć, chociaż jest niezbędna.
- Czujka - oko systemu, dzięki niej system "widzi" ruch, zmianę ciśnienia, dźwięk, wibracje, przesłonięcie.
- Klawiatura - sterownik systemu, użytkownik za jej pomocą komunikuje się z sytemem - służy przede wszystkim do załączenia w czuwanie lub wyłączenia z czuwania system alarmowy. LCD pozwala na odczyt słowny zdarzeń w systemie w tym datę i godzinę. LED informuje świeceniem lampek o zdarzeniach.
- Pilot - sterownik systemu, użytkownik za jego pomocą załącza/wyłącza system - jest uproszczoną klawiaturą.
- Sygnalizator - element wykonawczy systemu, hałasuje dźwiękiem powyżej 100 decybeli i często także błyska światłem.
- Inne elementy systemu, które użytkownik zażyczy sobie np. kamera powiązana z systemem alarmowym, urządzenia załączane/wyłączane o wskazanej godzinie.
- Powiadomienie - układ samodzielny lub zintegrowany z centralą pozwalający powiadomić telefonem (wyświetlenie numeru, wysłanie sms lub głosem) o alarmie, awariach, temperaturze.

Dom inteligentny to projekt możliwy do instalacji nawet w użytkowanym już domu dzięki bezprzewodowej łączności. Najwięcej oszczędnoœci uzyskuje się w sterowaniu temperaturą ogrzewania każdym grzejnikiem z osobna, a nie zbiorczo jak to jest w tradycyjnym sterowniku pieca. Dzięki możliwościom najnowszych central alarmowych można uruchomić elementy domu inteligentnego np. urządzenia automatycznie sterowane o określonych godzinach, czy za pomocą pilota, klawiatury po wpisaniu hasła także zdalnie za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego punktu na ziemi.

 
 mirek.piasecki@interia.pl jest adresem poczty i miejscem, w którym możesz przekazać swoje zamówienie i potrzeby w zakresie systemów alarmowych lub innej mojej działalności na terenie województa podlaskiego.

Coraz bardziej taniejąca elektronika sprzyja budowie urządzeń ochrony mienia i chroniących właścicieli, mieszkańców przed włamaniem lub rozbojem. Zamów i TY Spytaj firmę w której ubezpieczasz mienie, a przekonasz się, że stawki ubezpieczenia zmajeją, czyli
koszt systemu alarmowego zwróci się w czasie który łatwo pozwoli Ci wyliczyć Twój ubezpieczyciel. Zabezpieczenia jakie buduję dotyczą budynków, a nie samochodów.

  Jeśli posiadasz broń w domu, to już ten fakt powinien skłonić Cię do zainteresowania się systemem ochrony budynku.
  Jeśli posiadasz cenne rzeczy, nie muszą być one wartościowe w sensie finansowym, ale dla Ciebie stanowią wartość emocjonalną, sentymentalną, czy historyczną spytaj mnie o koszt zabezpieczenia.
  Jeśli nie lubisz obcych, nieproszonych gości szperających w Twoich osobistych rzeczach, gdy Ty śpisz z rodziną we własnym domu, pomogę zadbać o Twój spokojniejszy sen zabezpieczając budynek przed napadem.
  Jeśli pobudowałeś mury swojego domu, pragniesz zacząć go tynkowac i wyposażać w coraz to atrakcyjniejsze rzeczy dla złodziei, napisz do mnie, a zabezpieczę Twój dom w czasie budowy (I etap) i po jego wykończeniu (II etap). Zyskasz ukrycie pod tynkiem instalacji.

System w wersji podstawowej nie ma za zadanie złapanie włamywacza, a ma zasygnalizować o naruszeniu chonionej przestrzeni. System może być połączony drogą radiową z firmą ochroniarską, która zapewni ochronę całodobową i ma między innymi za zadanie złapać na gorącym uczynku włamywacza. Montuję także kary SIM dzięki którym powiadomienie o alarmie sms-em uzyskasz na conajmniej 4 numery telefonów bez kablowej linii telefonicznej. Dzięki możliwościom rejestratorów obrazu z kamer można połączyć kamery z systemem alarmowym. Można dzięki kamerom zewnętrznym rozwiązać do tej pory wieczny problem związany z ochroną obiektu zanim włamywacz sforsuje drzwi, czy okno naszego domu.
 
Zainwestowałeś w złoto? Obawiając się kryzysu kupiłeś cenne kosztowności?
CHROŃ JE.
Zainstaluję rejestrator video z dys- kiem twardym i kamery, by to zapewnić.

Elementy systemu alarmowego
Sygnalizatory zewnętrzne


SPL-5010 najtańszy





SP-4001 najnowszy, mniejszy




SP-500 promieniuje dźwiękiem na wprost





SPL-2010 najstarszy
Klawiatury

LCD do CA10, CA64, Integra




LCD niebieska do CA64, CA10




LED do CA6, CA5





LED strefowa do INTEGRA